ZAPISY NA KURSW NASZYM BIURZE
OSK FIRE , ul. Kolejowa 19 (butik obok Casablanki), Świebodzin


TELEFONICZNIE
886 090 060


ONLINE
Za pomocą poniższego formularza lub email: osk@prawkofire.pl

FORMULARZ ONLINE


Kategoria:

Data rozpoczęcia:

 

Skip to Content

Niektóre zmiany w przepisach które szykuje rząd są kontrowersyjne.

Na tylnym siedzeniu będą mogły być przewożone dzieci o wzroście co najmniej 135 cm bez fotelika, wystarczy, że zostaną zapięte pasami. Zostanie wprowadzony bezwzględny zakaz przewożenia dzieci do lat 3 pojazdami niewyposażonymi w pasy bezpieczeństwa.

Na przednim siedzeniu bez fotelika bezpieczeństwa, nie będzie można z kolei przewozić dzieci o wzroście poniżej 150 cm bez względu na ich wiek.

Kontrowersyjną propozycją jest również możliwość przewożenia na tylnej kanapie trzeciego dziecka, w wieku co najmniej trzech lat bez fotelika bezpieczeństwa. Jednak dotyczy to sytuacji gdy dwoje pozostałych dzieci znajduje się już w fotelikach, a nie ma możliwości zainstalowania trzeciego takiego urządzenia.

Zmiany te wynikają z nowych przepisów unijnych. W przepisach tych wyraźnie zapisano, że fotelik powinien być dostosowany do wagi i wzrostu dziecka. Projekt doprecyzowuje również obecnie obowiązujące przepisy, że nie wolno przewozić na przednim siedzeniu w foteliku dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy, w samochodzie wyposażonym w poduszkę powietrzną.

1